Wykłady multimedialne

Prezentacje multimedialne powstałe w wyniku realizacji projektu ,,System wizualizacji orbit sztucznych satelitów Ziemi oraz trajektorii sond kosmicznych w Układzie Słonecznym''

Jesienna Szkoła Wirtualnej Eksploracji Układu Słonecznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Chcesz dowiedzieć się jak poruszają się naturalne i sztuczne ciała niebieskie, jak wynosi się sztuczne satelity i sondy kosmiczne na orbity, co zrobić aby wynieść statek kosmiczny w przestrzeń, wylądować na Marsie czy Księżycu i bezpiecznie wrócić, chcesz usłyszeć do czego przydają się nam satelity? A może lubisz programować i pragniesz zaprojektować własną misję kosmiczną? Weź udział w zajęciach jesiennej szkoły wizualizacji trajektorii sztucznych satelitów i sond kosmicznych, która odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2014 r., w Instytucie Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Szafrana 2, budynek A2.

Letnia Szkoła Wirtualnej Eksploracji Układu Słonecznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (sierpień 2014)

Chcesz dowiedzieć się jak poruszają się naturalne i sztuczne ciała niebieskie, jak wynosi się sztuczne satelity i sondy kosmiczne na orbity, co zrobić aby wynieść statek kosmiczny w przestrzeń, wylądować na Marsie czy Księżycu i bezpiecznie wrócić, chcesz usłyszeć do czego przydają się nam satelity? A może lubisz programować i pragniesz zaprojektować własną misję kosmiczną? Przyjdź do nas na pierwszą szkołę wizualizacji trajektorii sztucznych satelitów i sond kosmicznych, która odbędzie się w dniach 19-22 sierpnia 2014 r., w godzinach 15:00-19:00 w Instytucie Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Szafrana 2, budynek A2.

Letnia Szkoła Wirtualnej Eksploracji Układu Słonecznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Symulacja

Chcesz dowiedzieć się jak poruszają się naturalne i sztuczne ciała niebieskie, jak wynosi się sztuczne satelity i sondy kosmiczne na orbity, co zrobić aby wynieść statek kosmiczny w przestrzeń, wylądować na Marsie czy Księżycu i bezpiecznie wrócić, chcesz usłyszeć do czego przydają się nam satelity? A może lubisz programować i pragniesz zaprojektować własną misję kosmiczną? Przyjdź do nas na pierwszą szkołę wizualizacji trajektorii sztucznych satelitów i sond kosmicznych, która odbędzie się w dniach 22-24 lipca 2014 r., w godzinach 10-14 w Instytucie Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Szafrana 2, budynek A2.

Kurs programowania w Pythonie

Serdecznie zapraszamy młodzież szkolną na laboratoria poświęcone programowaniu w języku Python. Zaczynamy od zupełnych podstaw, a nasz cel do osiągnięcia to programowanie aplikacji (wykorzystujących graficzny interfejs użytkownika) do modelowania i symulacji problemów z zakresu fizyki i astronomii.

Powszechna grawitacja - powszechnie nieznana

Szanowni Państwo

W piątki planujemy cotygodniowy odczyt z cyklu "Ścieżki Kopernika" powiązany z pokazem nieba.

W najbliższy piątek 13 czerwca o godzinie 21:00 w budynku obserwatorium Astronomicznego UZ ul Lubuska 2, odbędzie się odczyt pt. "Powszechna grawitacja - powszechnie nieznana" - wykład poprowadzi Prof. dr hab. Andrzej Maciejewski (dyrektor Instytutu Astronomii).

od godziny 21:30 do 23 zapraszamy na pokaz nieba przy Obserwatorium Astronomicznym. Warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo. W planie Księżyc, Jowisz, Mars i Saturn.

Serdecznie zapraszamy

Moduł wyliczania i wizualizacji trajektorii sond międzyplanetarnych

S:AaB
S:AaB

Drugi etap (zrealizowany)
Dokumentacja projektu znajduje się na podstronie: http://astro.ia.uz.zgora.pl/~scikop/pyovt/

Dwa spojrzenia na Słońce

Wydział Fizyki i Astronomii zaprasza na pokazy: Dwa spojrzenia na Słońce (Stary Rynek godz. 12-17). Podczas pokazu wykorzystane zostaną dwa teleskopy przystosowane do obserwacji Słońca, wyposażone w różne filtry oraz podłączone do nich kamery CCD dzięki którym uzyskany obraz wyświetlany będzie na dwóch dużych monitorach.

Pokazy nieba (piątek, 6 czerwca 2014)

Jupiter

W najbliższy piątek (6 czerwca) od godziny 21:30 do 23 zapraszamy do Obserwatorium Astronomicznego UZ przy ul. Lubuskiej 2 na otwarte obserwacje astronomiczne.

Statki kosmiczne i loty kosmiczne

W piątek, 5 czerwca 2014 roku, w ramach realizowanego projektu, w Liceum Ekologicznym odbył się wykład prof. Marii Przybylskiej poświęcony statkom i lotom kosmicznym.

Subscribe to Ścieżki kopernika RSS